A-tým vedl pouze dvě minuty a jen remizoval

Vrchovina "B"
1:1(0:0)
Góly: 74. P. Kučera - 76. J. Veselý
Sestava: V. Bednář - T. Hrazdíra, M. Buchta, J. Křoustek ml., J. Heres - R. Bednář, J. Rubák, M. Hrazdíra, M. Homola - I. Foretník (86. Z. Jonák) , P. Kučera

Souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky, to byl zápas mezi Náměští a Vrchovinou B. Náměšť měla doposud společně s Rantířovem statisticky nejhorší obranu celé soutěže, Vrchovina B naopak zase problémy se střílením branek, tak bylo zajímavé sledovat, jestli se hosté proti "slabé" obraně prosadí nebo naopak Náměšť zpevní svůj obranný val.

První poločas se odehrával v jasné režii domácího celku. Hned po pěti minutách se v dobré pozici ocitil Křoustek, ale jeho hlavičku vytěsnil brankáč Kubica. V další obrovské šanci se ocitl Kučera, když postupoval sám na brankáře, ale Kubica se překonat nenechal. Třetí vyloženou šanci měl Bednář, ale ani on Kubicu nedokázal prostřelit.  Hosté v prvnim poločase k ničemu nedostali a jenom zásluhou vynikajícího Kubici drželi remízový stav.

Ve druhém poločase už se ani domácí tak často nedostávali do střeleckých pozic. Hrála se spíše oboustranná nakopávaná a hra ke koukání moc nebyla. V 74. minutě se domácí nakonec dočkali, když se v závaru ve vápně nejlépe zorientoval Kučera a rozvlnil síť za Kubicovými zády. Jenže hned po rozehrávce ze středu hřiště domácí faulovali, Vrchovina rozehrávala standardní situaci z asi 35 metrů, míč propadl až na zadní tyč, kde byl nikým neobsazený Veselý, který v podstatě z jediné pořádné střely Vrchoviny v zápase vyrovnal v 76. minutě na konečných 1:1. Domácí se sice ještě pokusili opětovně zvrátit výsledek na svou stranu, ale k ohrožení brány už se nedostali. Náměšť tak ztratila dva body a se čtyřmi body je momentálně na předposledním místě tabulky, Vrchovina B má o tři body víc a je devátá.

Ohlasy k zápasu

Jiří Křoustek, hráč Náměště nad Oslavou-Vícenic: Nemohoucnost v koncovce nás dnes stála dva body. Soupeř víceméně za celé utkání nevystřelil na branku.
Vít Fagula, hrající asistent Vrchoviny B: Odehráli jsme nepovedený zápas, nedařilo se nám, z jediné šance jsme dali gól, takže je to pro nás zlatá remíza. Jinak jsme pořádně nedokázali trefit bránu, připsali jsme si jenom pár propagačních střel. Bez gólmana Kubici bychom odjížděli s prázdnou, hlavně v první půli chytil tři vyložené šance.