Áčko doma v posledním zápase podzimu nedokázalo porazit Měřín

Měřín
2:2(2:1)
Góly: 17., 28. Tržil T. (2x)
Sestava: Pokorný - Heres, Tržil J., Črrmák, Kurtin - Preisner, Klíma, Durajka, Šimončič - Rybníček, Tržil T. (66. Jonák, 86. Rubák)

Fotbalisté vedoucí Náměště nezvládli závěrečný domácí zápas s Měřínem a po remíze 2:2 spadli na druhé místo tabulky. Hostům vystřelil bod v závěru utkání z přímého kopu Karel Kružík.

Tomáš Tržil zajistil domácím vedení

Hostujícímu Měřínu chyběl na půdě vedoucí Náměště potrestaný kapitán Martin Kolda, jehož absence si vynutila určité změny v sestavě. Na jeho místo se přesunul Michal Matoušek, který odehrál výborné utkání. Od úvodních minut byl na obou stranách k vidění útočně laděný fotbal, který vyústil ve tři vstřelené branky. Za domácí Náměšť se jako první prosadil Tomáš Tržil v 17. minutě - 1:0. Na jeho branku dokázal brzy zareagovat Jiří Šoukal a ve 24. minutě tedy na světelné tabuli svítilo opět vyrovnané skóre - 1:1. Šoukal se prosadil po individuální akci, kterou chladnokrevně zakončil před brankářem domácích Pokorným. Ovšem hned ve 28. minutě se dokázal podruhé v utkání trefit domácí Tomáš Tržil - 2:1. tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

Karel Kružík vystřelil hostům v závěru bod

V druhé půli byli aktivnější hosté, zatímco domácí spoléhali především na zajištěnou obranu a podnikali rychlé protiútoky, se kterými si nově sestavená stoperská dvojice s přehledem poradila. Po sérii neproměněných šancí se hostům podařilo zaslouženě vyrovnat až v 84. minutě, kdy přesně mířil z přímého kopu Karel Kružík - 2:2. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a tak se oba soupeři rozešli s remízou 2:2.

Ohlasy k zápasu

FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice

Petr Kylíšek - trenér: "Byl to jednoznačně náš nejhorší výkon na podzim. Hráli jsme špatně, první půlka ještě jakž takž šla, ale druhá byla katastrofa. Chyběl nám důraz i nasazení a žádnou šanci jsme si nevytvořili. Někteří hráči se už asi viděli na závěrečné, zkrátka vyhrát jsme si nezasloužili."

TJ Jiskra Měřín

Karel Kružík - trenér: Dnešní utkání hráči odmakali a předvedená hra místy splňovala kritéria, které po nich vyžadujeme. Vyzdvihl bych výkon celé obrany v čele s Michalem Matouškem.