Áčko i s trochou štěstí se doma loučilo vítězně

Budišov-Nárameč
3:1(2:0)
Góly: 17. Kučera, 21. Lampíř, 49. Klíma
Sestava: Bartošek – Veselý (50. Martinovský), Lampíř, Heres, Rous – Klíma, Čermák, Durajka, Homola (89. Kováč) – Svoboda (85. Kylíšek), Kučera

Okresní derby mělo dva odlišné poločasy. V tom prvním byli jednoznačně lepší domácí, kteří soupeře do ničeho nepouštěli a zaslouženě vedli 2:0. A když krátce po změně stran přidal třetí gól Klíma, zdálo se být hotovo. Jenže Náměšť od této chvíle vyklidila pole soupeři. Spojený tým Budišova a Náramče začal mít více ze hry, ale s minimem šancí. Hosté tak stačili jen korigovat střídajícím Štveráčkem.

„V první půlce jsme hostům nic nedovolili, ale po třetím gólu jsme se ve druhém poločase nechali přehrávat. Naštěstí soupeř žádnou šanci neměl,“ shrnul trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

NAPSALI O UTKÁNÍ NA SERVERU FOTBALUNAS.CZ

Po sériích proher už bylo načase, aby svůj talent ukázali hráči Budišova, který se jim poslední dobou daří skrývat. Ačkoliv byl zápas na začátku velmi vyrovnaný, výsledek byl nakonec pro hosty ne příliš lichotivý.

Náměšť si umí říct o míč

Do utkání vstoupily oba týmy velmi dobře. Po přesné přihrávce domácího Romana Durajky postupoval v 17. minutě sám na brankáře Petr Kučera, čímž otevřel skóre. O čtyři minuty později se z rohového kopu prosadil Pavel Čermák a výsledek byl rázem navýšen na 2:0. Po zbytek prvního poločasu se hra vyrovnala a Budišov měl tři velmi dobré šance, jež však zůstaly nevyužity.

Jen červená to může být

Druhý poločas začal náporem Budišova, který byl na chvíli otupen gólem Jana Klímy po brejku, a dá se říct, že tlak byl místy až drtivý, ovšem z mnoha šancí se jeho hráči nedokázali trefit. V 66. minutě zastavil míč rukou domácí Kučera, za což mu byla udělena již druhá žlutá karta. Oslabení domácí se nechali zatlačit a hosté v 75. minutě snížili Štveráčkem. I když měli hráči Budišova ještě nějaké další šance, v závěru po diskuzích vyrovnali už pouze stav hráčů na hřišti, když byl vyloučen Ondřej Mucha.

Ohlasy k zápasu

FC Budišov - Nárameč z.s.
Libor Švec, trenér: Dnešní zápas musím kluky pochválit. Zápas byl odmakaný a myslím, že jsme zejména v druhém poločase předváděli dobrý fotbal. Dlouhodobě nás trápí koncovka, což rozhodlo i dnešní zápas.