1:3(0:0)
Góly: 53., 92. Šimončič (2x), 71. Tržil J.
Sestava: Bartošek – Lampíř (83. T. Tržil), Heres, Čermák, Anna (74. Matoušek) - Jonák (63. J. Tržil), Durajka, Rubák, Klíma – Šimončič, Kučera

Napsali o utkání v Třebíčském deníku:

Úvodní půlhodina patřila aktivnějším hostům, ale pokusy Durajky a Kučery mířily nad břevno, Klíma minul tyč. V závěru poločasu se dostali do šancí i domácí. Teč A. Svobody v pokutovém území, po trestném kopu Pařízka, orazítkovala tyčku a tentýž hráč o chvíli později ani nadvakrát nepřekonal z malého vápna Bartoška. Skóre se měnilo až v 50. minutě, kdy do sítě vrátil balon Kopeček. Vedení Budějovic netrvalo ani tři minuty, když srovnal křížnou střelou Šimončič. Poté se dvakrát blýskl Jelínek, když na poslední chvíli vyškrábl míč po teči vlastního obránce a následně zlikvidoval i tutovku Šimončiče. Náměšť se dostala do vedení v 71. minutě střídajícím J. Tržilem. Snaha domácích o srovnání končila na hranici velkého vápna. Konečnou podobu dal výsledku v nastavení po samostatném úniku od půlící čáry Šimončič.

Náměšť stále nezná přemožitele

Souboj dvou týmů z opačných pólů tabulky dopadl výhrou favorita, ale domácí nedali svému soupeři tři body zadarmo a náměšťské řádně potrápili.

První poločas branku nepřinesl

Od začátku zápasu domácí z Moravských Budějovic dobře bránili a hrozili hlavně ze standardních situací. Utkání bylo celý první poločas vyrovnané, na jedné straně měl dobrou střelu hned na začátku hostující Durajka a hosté měli kolem dvacáté minuty tlak, když kopali pět rohových kopů, ale bez větší šance. Domácí naopak po jedné ze standartek orazítkovali v největší šanci prvního poločasu tyč. Domácí pak mohli branku vstřelit, jenže  v závěru poločasu nadvakrát vychytal domácího útočníka hostující brankář Bartošek.

Domácí šli do vedení, ale hosté zápas otočili

Na začátku druhého poločasu hned v 50.minutě vyrazil hostující gólman Bartošek centr pouze na šestnáctku na nohu Tomáše Kopečka a ten poslal míč do branky - 1:0 pro domácí. Jenže domácí nevydrželo vedení dlouho, hned za tři minuty přihrál Durajka Michalu Šimončičovi a ten z úhlu z deseti metrů trefil nádherně do šibenice, propálil domácího brankáře a vyrovnal. Utkání bylo nadále vyrovnané a o vítězi nakonec rozhodl roh hostů v 71.minutě kdy Jakub Tržil protlačil míč zblízka za přední tyč a hosté otočili výsledek zápasu na 1:2. V závěru domácí již hráli vabank a tak v poslední minutě po nákopu brankáře z trestného kopu, z poloviny hřiště, hosté míč odvrátili a postupovali hned čtyři sami na brankáře a tak Michal Šimončič přidal pojišťovací třetí gól z dálky v podstatě do prázdné branky. Náměšť tak odehrála v jarní části zatím nejtěžší zápas proti dobře bránícím a o záchranu bojujícím Moravským Budějovicím.

Ohlasy k zápasu

Jan Jabůrek, vedoucí mužstva: Moravské Budějovice celý zápas dobře bránili a hrozili především ze standardních situací. Po celý zápas bylo utkání vyrovnané. V jarní části sezóny to byl zatím náš nejtěžší zápas.