Áčko potvrdilo střeleckou formu také v Dukovanech

Góly: 36., 56. Anna (2x), 48., 53. M. Šimončič (2x), 40. Homola
Sestava: J. Bartošek - P. Kučera (83. T. Tržil) , M. Šimončič, J. Klíma (34. M. Anna) , R. Durajka, J. Rubák (79. J. Tržil), Z. Jonák, M. Homola, P. Čermák, J. Heres, V. Lampíř

Napsali o utkání v Třebíčském deníku:

Náměšť dál válí, tentokrát řádila v Dukovanech

Třebíčsko – Tři okresní derby přineslo 18. kolo I. A třídy. Fotbalisté Náměště-Vícenic zvládli nováčkovský souboj v Dukovanech a dál šlape na paty lídrovi skupiny B žďárské rezervě. Jemnicko udělilo Novým Syrovicím tvrdou lekci. Želetava se proti Moravským Budějovicím dočkala prvního vítězství. Důležitější výhry dosáhly o záchranu bojující Šebkovice, které otočily duel proti Černíči. Zvedla se i juniorka HFK Třebíč.

Okresní derby nabídlo atraktivní fotbalovou podívanou. Hosté potvrdili jarní formu a už v prvním poločase si vypracovali po pohledné akci střídajícího Anny a Homolově trestném kopu slibný náskok. Ten Náměšť po změně stran zvýraznila zásluhou dvougólových střelců Anny a Šimončiče. Domácí se dostali ke slovu až po hodině hry, ale branky Hložka a Řezáče znamenaly už jen korekci výsledku.

„I když jsme dostali laciné góly, byl to pro oko diváka dobrý zápas, hrál se běhavý fotbal. Nás zlomila třetí branka. Za stavu 0:5 jsme dali dva góly a od té doby byli i lepší, ale víc jsme nestihli,“ shrnul dukovanský kouč Rostislav Štork.

„Začátek utkání byl vyrovnaný, obě mužstva si dávala pozor, aby neudělala chybu. Poločas jsme vyhráli 2:0 a věděli, že Dukovany budou ve druhé půlce muset hru otevřít, a to byla pro ně smrt. My jsme po rychlých akcích přidali dva góly a pátý byl jak z učebnice. Pak jsme polevili, hráli ležérně a po hrubkách dostali dvě branky. Výsledek jsme si ale pohlídali,“ hodnotí trenér Náměšťě-Vícenic Petr Kylíšek.

V souboji dvou neporažených zaslouženě zvítězila hostující Náměšť

18. kolo k sobě zavedlo soupeře, kteří zatím na jaře nepoznali jiný pocit, než pocit výhry. Nadále vítězným mančaftem tak už je jen Náměšť, která suverénně vyhrála v Dukovanech.

Hosté šli do dvoubrankového trháku

Ve šlágru kola dvou týmů s jarním plným bodovým ziskem přivítali čtvrté Dukovany druhou Náměšť a ta byla hned od začátku lepším týmem a zejména Klíma měl v úvodní čtvrthodince hned tři velmi dobré příležitosti, ale na gól se ještě čekalo. Domácí hráli zatažení na své polovině a jenom ojediněle vyráželi do brejků, ale žádnou větší příležitost si nevypracovali. Ve 34. minutě Klíma po zranění střídal a nově příchozí Martin Anna hned prvním kontaktem s míčem ve 36. minutě otevřel skóre zápasu, když přehodil brankáře 0:1. Hned ve 40. minutě pronikal před branku Jonák, byl faulován a k trestnému kopu se postavil Martin Homola a trefil přes zeď parádně k tyči 0:2

Snaha domácích o vstřelení alespoň čestného gólu

Kdo čekal po přestávce nějaké zdramatizování musel být zklamán, domácí hru více otevřeli a hosté začali ihned trestat - v 48.minutě unikl Michal Šimončič a bylo to 0:3. V 53.minutě opět rychlý Šimončič a bylo rozhodnuto - 0:4. Hosté pokračovali v exhibičním tempu a připravili pro diváky akci, které museli zatleskat i domácí fanoušci, Durajka se před šestnáctkou uvolnil, narazil si se Šimončičem a řítil se do vápna a kde byl již sám proti vybíhajícímu brankáři, ale jedním dotekem ještě poslal míč kolem brankáře a na Martina Annu zírala zcela prázdná branka a upravil na 0:5. Je třeba uznat, že i za rozhodnutého stavu měli Dukovany snahu vstřelit alespoň čestný úspěch a to se nakonec podařilo když se probil středem obrany Hložek a prostřelil Bartoška. Zatím co Náměšť si zápas již spíše užívala, domácí bojovali a hned v 67. minutě snížil po chybě v rozehrávce Řezáč na 2:5. Další zdramatizování již však hosté nedovolili a utkání bez problémů dovedli do zaslouženě vysoké výhry.

Ohlasy k zápasu

Jan Jabůrek, vedoucí mužstva: "Hned od začátku zápasu jsme na soupeře vlétli a byli jsme lepším týmem, Dukovany hrály zatažené na vlastní polovině a k ohrožení naší branky se moc nedostaly. Ve druhém poločase probíhal zápas v exhibičním tempu, ale domácí se snažili vstřelit alespoň čestný gól."