FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Áčko se stalo suverénním mistrem 1.B třídy pro SR 2016-2017

V posledním mistrovském zápase letošní sezóny před domácím publikem se čekalo, zdali naši kluci uhrají minimálně bod, aby mohli být slavnostně dekorováni v předstihu jako mistřri 1.B třídy sk. B KFS Vysočina. Již úvodní poločas naznačil, že tomu tak bude a spanilou jízdu si kluci užili až do konce.

Pohár pro vítěze přijel hráčům a realizačnímu týmu předat místopředsda KFS Vysočina a současně předseda OFS Třebíč, pan Radek Zima, společně s předsedou STK OFS Třebíč, panem Josefem Vrzáčkem.

Cesta k vítězství v soutěži a postupu do 1.A třídy nebyla zcela snadná. Tým na začátku sezóny přebral kouč Petr Kylíšek, který sice s některými hráči je věkově dost blízko, avšak i s ohledem na jeho mládí si u hráčů buduje respekt nejen rázností a přísností, ale zejména spravedlivým a kamarádským přístupem. Přišli noví hráči, kteří postupně do týmu zapadli a čím více si spolu "sedali", tím více pohodovější hra byla. Nebudu zde jmenovat jednotlivé hráče, bych na někoho nezapomněl, protože postup je zásluha všech kluků, kteří za mužstvo v průběhu celé sezóny nastoupili, bez ohledu na počet utkání a délku strávenou na hřišti. I když to občas mezi kluky zaskřípalo, vždy si vše "vyříkali" v kabině a navenek působili jako celistvý a správně šlapající tým.

Od začátku soutěže se kluci utvrzovali v tom, že utkání nebudou jednoduchá, protože do většiny utkání vstupovali jako jasní favorité, což jim občas svazovalo nohy, avšak zejména nastupovali proti velice houževnatým protihráčům, kteří nechtěli hrát technický fotbal jako my. Do zimní přestávky již tabulka naznačovala, že kanditáty na postup budou vedle našich kluků ještě Moravec a Dukovany.

Do jarní části jsme nastoupili s kádrem mírně obměněným, zápasy však již byly jednoznačnější a naše převaha nad ostatními týmy byla znát. Již nekolik kol před koncem bylo jasné, že postupujícími z naší skupiny budeme my a Dukovany, avšak stále se mezi námi hrálo o prestižní prvenství v soutěži. To nakonec vyústilo ve spravedlivý souboj v Dukovanech, kde naši vyhráli 2:0 a tím bylo víceméně rozhodnuto.

Blahopřejeme klukům k postupu do 1.A třídy a věříme, že to bude pouze "mezistupeň" k tomu, abychom na konci příštího soutěžního ročníku slavili postup do Krajského Přeboru.

Fotografie z předávání poháru naleznete v našem fotoalbu na Facebooku zde:

https://www.facebook.com/pg/fcnamest/photos/?tab=album&album_id=1468352796562786