1:5(0:1)
Góly: 53., 70. Durajka (2x, oba PK), 67., 80. Kučera (2x), 45. Šimončič
Sestava: Pokorný - Heres, Klíma ml. (73. Tržil J.), Kurtin, Jonák, Kučera, Tržil T., Rybníček (78. Křoustek), Šimončič, Rous, Durajka

Hartvíkovice vzdorovaly favorizované Náměšti do začátku druhého poločasu

První půle sousedského derby nabídla atraktivní fotbalovou podívanou se šancemi na obou stranách. „Troufám si tvrdit, že jsme byli lepší a měli víc šancí," konstatuje hartvíkovický kouč Luděk Hadraba. Jeho svěřenci mohli jít do vedení, ale David Kopuletý nastřelil břevno a Martin Kopuletý tyč. Domácí reklamovali pokutový kop po Hadrabově střele, která zasáhla Tomáše Tržila do ruky.

„Podle mého to byla jasná penalta," mávl rukou hartvíkovický lodivod. Těsně před pauzou udeřilo na opačné straně, kdy Šimončičův centr propadl dosud bezchybnému Chalupovi pod tělem – 0:1. „Poločas byl vyrovnaný a Hartvíkovice mě překvapily fotbalovostí," uznal trenér Náměště Petr Kylíšek.

Hartvíkovice po změně stran srovnaly střelou k tyči Martina Kopuletého, kterému perfektně nabil Hadraba. Zlom nastal po trestném kopu hostí a Tržilově hlavičce mířící do sítě, kterou zastavil rukou Milan Outulný. Ten byl vyloučen a z nařízené penalty vrátil Náměšti vedení Durajka. „A bylo po zápase," potvrzuje Hadraba.

Hosté pak převzali otěže zápasu a výsledkem byly další góly. Za stavu 1:4 neudržel nervy na uzdě domácí Milan Outulný, který se po druhé žluté kartě, opět za zakopnutí míče poroučel pod sprchy. Náměšť pečetila jednoznačné vítězství pátou brankou. „Do 50. minuty to bylo kvalitní a remízové utkání. Kdybychom nedohrávali v devíti lidech, měli bychom na lepší výsledek," má jasno Hadraba. „Bylo to derby se vším všudy. Domácí se ale po druhém gólu sesypali a pak už to byla hra na jednu branku," uzavřel hodnocení náměšťský kormidelník.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na 180 diváků zavítalo na místní stadion do Hartvíkovic, které však svým domácím divákům moc radosti nenabídly. Dvě červené karty pro domácí celek byly rozhodující.

Náměšť vstřelila branku do šatny

K okresnímu derby se v rámci 7. kola proti sobě postavila favorizovaná Náměšť a domácí Hartvíkovice. Zápas začali lépe domácí a po nastřelené ruce mohli kopat domácí penaltu, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Do šancí se začali dostávat i hosté, ale žádná ze střel se brankou neuchytila. Martin Kopuletý trefil tyčku, následně David Kopuletý břevno, ale paradoxně to byli hosté z Náměště, kteří se po nenápadné střele ve 44. minutě dostali do vedení 0:1.

Domácí vyrovnali, srazili je však dvě červené karty

Druhý poločas začali opět lépe domací, kdy po krásné nahrávce za obranu od Hadraby přetavil v branku Martin Kopuletý a vyrovnal na1:1. Nicméně po standartní situaci a nastřelené ruce Outulného M. kopali hosté penaltu a navíc byl Outulný vyloučen. Durajka ji bezpečně proměnil a poslal hosty do vedení 1:2. O 15 minut zvýšil vedení Kučera 1:3 a o 3 minuty později opět z penalty zvýšil Durajka 1:4. V 79. minutě dostal zbytečnou druhou žlutou Sýkora M. a byl vyloučen. Následně hosté odskočili o další branku na 1:5 zásluhou Kučery a v Hartvíkovicích vyhráli rozdílem třídy.