Góly: 59. Durajka, 73. Kučera
Sestava: Pokorný - Veselý, Lampíř, Čermák, Rous - Jonák, Durajka, Rubák (61. Rybníček V.), Preisner (89. Kopuletý V.) - Kučera, Tržil T. (81. Tržil J.)

Napsali o utkání v Třebíčském deníku:

Fotbalisté Náměště-Vícenic po vyhraném šlágru odstřihli Moravec

Třebíčsko - Vedoucí duo nezadržitelně pádí za postupem. Potvrdilo to 21. kolo fotbalové I. B třídy, ve kterém druhá Náměšť zvítězila na půdě třetího Moravce, který na postupové příčky ztrácí už devět bodů. Lídr skupiny B z Dukovan potvrdil roli favorita v Hartvíkovicích.

V souboji třetího s druhým týmem tabulky byli v první půli lepší domácí, jejich největší šanci ale spálil Urbánek, který přestřelil. Náměšť pak hrozila především ze standardních situací. Jinak se ale potvrzovalo, že se utkaly dva velmi dobré týmy a byť se hrálo na těžkém terénu, pro oko diváka to byla kvalitní podívaná. Po změně stran šel do vedení Moravec. Hladík prodloužil balon a Kovář ze samostatného úniku prostřelil hostujícího gólmana. Náměšť vyrovnala o šest minut později, kdy se po sporně nařízené standardní situaci prosadil Durajka. Vrátit domácím vedení mohl Hladík, ale ve vyložené příležitosti přestřelil. O chvíli později měl tutéž šanci Kučera, který se ovšem nemýlil a k pravé tyčce překonal Pokorného. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, ale na výhře Náměště se už nic nezměnilo.

Náměšť udělala na Moravci rázný krok k postupu

V souboji druhého se třetím mužstvem tabulky hostující Náměšť dokázala otočit nepříznivý stav a díky třem bodům z horké půdy Moravce drží s devítibodovým náskokem a zápasem k dobru druhou postupovou příčku.

První půle skončila nerozhodně

Ve šlágru kola za vytrvalého deště vstoupili do utkání velice aktivně domácí. Hosté zahrozili pouze z několika standardních situací okolo velkého vápna a rychlých brejků do otevřené obrany. Největší šanci domácích v první půli spálil Urbánek, který přestřelil prázdnou bránu. V dalších šancích neuspěli Kovář s Hladíkem, Černého hlavičku reflexivně vyrazil výborně chytající Pokorný v brance hostů. Na druhé straně doběhl míč směřující do odkryté brány Smolík a zažehnal tak nebezpečí. V první půli tedy diváci branku neviděli.

Domácí vedení neudrželi a hosté si odvážejí tři body

V druhé půli pokračoval na hřišti boj o každý metr. V 53. minutě se hnal do šance hostující Kučera, který zamířil přesně do rukavic domácího Pokorného, ten rychle rozehrál na Kachlíka, jehož dlouhý pas prodloužil Hladík na Kováře a ten se v samostatném úniku nemýlil a otevřel tak skóre utkání - 1:0. Vedení domácím dlouho nevydrželo a po sporném faulu Kachlíka dostal příležitost k trestnému kopu z dvaceti metrů hostující Durajka. Náměštský kapitán dokázal obstřelit zeď a míč poslal do protipohybu domácího brankáře - 1:1. Strhnout vedení na stranu domácích mohl Jiří Hladík, ale samostatný únik zakončil tvrdou ranou nad hostující branku. Rozhodnutí zápasu přišlo v 73. minutě, kdy si na míč na hraně ofsajdové linie počkal Petr Kučera a zakončil přesně podél brankáře k pravé tyči. Do konce zápasu se hrála vyrovnaná partie, domácí se do výraznějšího tlaku nedostali a hosté ubránili těsné vedení.

Ohlasy k zápasu

TJ Moravec

Petr Juračka - hráč: Zápas jsme začali dobře a vypracovali jsme si i nějaké šance, které jsme ovšem nevyužili. Soupeř hrozil hodně z brejků a přímých kopů. Myslím, ze oba poločasy byly hodně vyrovnané a zápasu by slušela remíza. Náměšť ovšem potrestala naší chybu, proto jsme dnes nebodovali.