Sestava: Procházka – Heres, Rubák, Čermák, Jonák (87. Matějek) – Kašík 66. Lampíř), Klíma (83. Anna), Sedláček, Šimončič (75. Matoušek) – Svoboda, Durajka

Videozáznam z utkání naleznete zde:

Napsali o utkání v Třebíčském deníku:

Derby ovládla Náměšť

Druhé jarní kolo krajského přeboru Vysočiny zpestřilo derby Náměšť-Vícenice versus Okříšky. Ve vyrovnaném zápase byli produktivnější v koncovce domácí fotbalisté, a tak vyhráli i druhý zápas v odvetách. Okříšky si musí na první tříbodový zisk na jaře minimálně týden počkat.

Derby určila ráz již 9. minuta. Za obranu Okříšek vyplaval dlouhý odkop náměšťské obrany, Durajka vyhrál důrazný souboj s brankářem Fialou a ve skluzu do odkryté branky otevřel skóre. Oba týmy byly takticky dobře připravené, takže se hráči do šancí dostávali těžko. Zvýšit mohl ve 27. minutě Šimončič, ale skvěle zasáhl Fiala.

Po změně stran přibylo gólových šancí, v té největší selhal Dubský. Jeho pokus směřující do branky vykopl na poslední chvíli Procházka. Potom ještě dvakrát neuspěl hlavičku M. Mašek, na druhé straně spálili šance Kašík a Šimončič. Rozuzlení tak přišlo pět minut před koncem, když Fialu nadvakrát překonal střídající Anna.

Ohlasy k utkání:

„Bylo to vyrovnané utkání. V první půli jsme mohli zvýšit na 2:0, ale nedali jsme, na druhé straně jsme přežili ve druhém poločase obrovskou šanci Okříšek. Kdyby daly na 1:1, čert ví jak by se utkání vyvíjelo,“ uvedl trenér vítězů Petr Kylíšek ml.

„Byl to vyrovnaný zápas,“ souhlasil kouč Okříšek Gustav Cabúk a dodal: „Ve druhé půli jsme byli více na míči, Dubský mohl vyrovnat. Pak jsme klasicky v závěru inkasovali.“

Náměšť doma zdolala Okříšky

Fotbalisté Náměště jsou zatím na jaře stoprocentní. Po vysoké výhře v Žirovnici si doma poradili i s Okříšky a vyhoupli se na hřejivou pátou pozici. Jestli si formu udrží i nadále, prověří v dalším kole vedoucí Ledeč. Naopak hosté po parádním podzimním vstupu do soutěže ze svého tempa ubírají. I tak se drží s dvaceti body v klidném středu tabulky na sedmé pozici a v příšítím kole doma hostí poslední Košetice.