Rokytnice
1:4(1:2)
Góly: 33. Sobotka M.
Sestava: Pokorný - Vrba, Sobotka M., Sobotka Z., Kopuletý P., Kopuletý V., Preisner, Kučera (68. Stachovič), Eliáš J. (79. Pospíšil), Juřena, Lokaj (60. Musil Josef)

Výhra Rokytnice v Náměšti B znamená udržení Rokytnice na vedoucí příčce a pád na poslední místo Náměště.

Domácí alespoň snížili

Náměšť B byla v úvodních třech kolech neporažena, ale v následujících třech zápasech už nezabodovala. Rokytnice se naopak po zaváhání Studence vyšvihla na vedoucí příčku, kterou by rády udržely i po tomto zápase. Rokytnice v pozici lídra tabulky začala velmi dobře a po několika příležitostech se dostala ve 23. minutě do vedení zásluhou Adama Štefánka -0:1. A o chvíli později bylo ještě v táboře hostů mnohem veseleji. Hosté se totiž brzy propracovali až k pokutovému kopu, který dokázal proměnit kanonýr Rokytnic Marián Vahila, pro kterého to tak byla již osmá branka sezóny a tím průběžně vedoucí příčka v tabulce střelců -0:2. Domácí borci se ale nevzdali a do poločasu vykřesali jiskřičku naděje, kdy se ve 33. minutě prosadil Michal Sobotka a stanovil tak poločasový výsledek na 1:2 z pohledu domácích.

Hosté si v pohodě dokráčeli pro tři body

Ve druhém poločase hosté na svého soupeře vlétli s touhou brzy rozhodnout utkání a to se jim náramně povedlo.V 50. minutě se totiž přihlásil ke slovu opět kapitán hostů Marián Vahila, o jehož střelecké kvality se Rokytnice mohou v těchto zápasech opřít a k osmé brance rázem přidal i devátou, která tak znamenala opět dvougólové vedení hostů. Na to už ale domácí nedokázali reagovat a v 69. minutě naopak inkasovali další branku, kterou Marek Jičinský definitivně zlomil domácích odpor a v pohodě dokráčel ke třem bodům za výhru 1:4.

Ohlasy k zápasu

Dvořák Radek, vedoucí týmu Rokytnice:

"Po celé utkání jsme byli lepším týmem. Před koncem prvního poločasu jsme měli výpadek, kdy soupeř snížil na rozdíl jediné branky a mohl vzápětí i vyrovnat, ale od druhé půlky jsme začali opět hrát a vítězství si pojistili."

Bohumil Nekuda, trenér Náměště, pro Třebíčský deník:

„První poločas byl oboustranně výborný. My jsme však udělali dvě chyby a soupeř to potrestal. Před tím jsme ale měli asi pět loženek, které jsme nedali. Druhou půlu už byli hosté lepší, ale je to nezasloužené, protože jsme měli po půlce vést o několik branek."