Náměšť "B" zvládla úvodní zápas jara na jedničku

Góly: 30. J. Eliáš , 50. J. Eliáš , 64. J. Eliáš , 67. Z. Jonák
Sestava: L. Pokorný - L. Vrba, M. Sobotka, T. Rabušic, V. Kopuletý (56. M. Veselý) - T. Franěk, M. Lokaj, P. Blažek (60. Z. Jonák) , J. Rubák (65. J. Pospíšil) - R. Bednář, J. Eliáš

I zásluhou hattricku Jiřího Eliáše dokázal rezervní tým Náměště vybojovat první 3 body jara.

Domácí šli po půl hodině do vedení

Lepší počasí si nemohli aktéři zápasu mezi Náměští B a Mohelnem přát. Hosté z Mohelna měli svému soupeři co vracet, protože na podzim si Náměšť po výhře 4:2 odvezla všechny tři body. Do odvetného zápasu však hosté nastoupili v okleštěné sestavě. V první půlhodině zápasu jakoby na hráče sedla jarní únava a na hřišti se téměř nedělo nic. Až ve 30. minutě se diváci dočkali úvodního gólu jara. Jiří Eliáš dostal z levé strany nahrávku od Petra Blažka a dokázal udělat ještě kliku brankáři Miloši Ležákovi a pohodlně zavěsil - 1:0. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale vážnější akci, kterou by ohrozili Lukáše Pokorného si nevytvořili. A tak domácí odcházeli do kabin pouze z jednogólovým vedením.

Jiří Eliáš završil hattrick

Po změně stran pak domácí jasně přehrávali svého soupeře a skóre postupně navyšovali. Hnedka v 50. minutě tváří v tvář gólmanu Miloši Ležákovi. Jiří Eliáš nezaváhal - 2:0. V 64. minutě pak výborně hrající Jiří Eliáš završil hattrick, na který potřeboval 34 minut. Jeho třetí gól byl asi nejsnadněji dosažen, poněvadž jej uklidil do opuštěné brány Mohelna - 3:0. Pouhé tři minuty na to se zapsal do střelecké statistiky střídající domácí hráč Zdeněk Jonák, který upravil konečný výsledek na 4:0. Náměšť si už své pohodlné vítězství uhájilo a navíc hosté museli kvůli dvěma zraněnými hrači dohrávat zápas pouze v deseti lidech.

Ohlasy k zápasu

FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice B

Nekuda Bohumil, trenér: Byli jsme lepším týmem než hosté. Ve druhé půli jsme jasně ovládli utkání. Zápas rozhodl náš nejlepší hráč Jiří Eliáš.

TJ Mohelno

Hort Karel, vedoucí: První půle z naší strany ještě ušla. Ve druhém poločase však byl náš výkon výrazně horší.