HFK Třebíč "B"
1:1(0:1)
Góly: 49. M. Šimončič (p.) - 17. M. Chalupa
Sestava: V. Bednář - I. Foretník, J. Křoustek, J. Heres, M. Anna - T. Hrazdíra (30. V. Kopuletý), V. Rous, M. Preisner, M. Homola, Z. Jonák - M. Šimončič

Sobotní odpoledne na hřišti v Náměšti nad Oslavou nabídlo vyrovnanou partii týmů nacházejících se na odlišných místech tabulky I.A třídy. Domácí Náměšť hostila vedoucí tým, rezervu HFK Třebíč. Diváci mohli vidět velké množství šancí na obou stranách. Nakonec si domácí tým, vzhledem k situaci ve spodních patrech tabulky, připsal důležitý bod.

V prvním poločase byla nebezpečnější Třebíč

Už před utkáním bylo jasné, že zejména v držení míče a rychlosti bude mít Třebíč navrch. Domácí hráči ale tento rozdíl dokázali smazat velkou bojovností a odhodláním v zápase bodovat. První velkou šanci utkání, která přišla po chybě domácí obrany, neproměnil Kovář když mířil těsně vedle. Poté Třebíč hrozila spíše z krajních prostorů a rohových kopů. V 17. minutě se po jednom z centrů prosadil hlavou hostující Chalupa a Třebíč šla do vedení. Náměšť se místy dostávala do hry a zejména ke konci poločasu dokázala favorizovanou Třebíč zatlačit až do vlastního vápna. Hostující obrana ale dokázala ubránit několik pokusů domácího Šimončiče a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Druhý poločas začala Náměšť velmi dobře

Do druhého poločasu nastoupili domácí odhodlaní otočit utkání a už od jeho úvodu měli navrch. Ve 49. minutě po útočném výpadu domácího Křoustka nařídil rozhodčí Beneš pokutový kop. Ten si vzal na starost Michal Šimončič a střelou do levé části branky vyrovnal stav utkání. Na Náměšti bylo vidět velké zlepšení v dostupování hráčů a důrazu. Z toho pramenily chyby hostujícího celku po kterých se Náměšť dostávala do gólových šancí. Největší šanci na obrat měla Náměšť po výborném lobu za obranu, kdy Šimončič trefil z míst okolo penalty připraveného Housera. Několik šancí na rozhodnutí utkání měla i Třebíč. Jednu z šancí likvidovala domácí obrana až vykopnutím balónu z brankové čáry. Konec zápasu se již nesl spíše v náznacích šancí a tak derby skončilo smírně 1:1.

Pro domácí Náměšť je bod z utkání s prvním celkem tabulky důležitý, ale pro hosty je tento výsledek určitě ztrátou. V příštím utkání narazí Náměšť opět na silného soupeře, kdy ji přivítá rezerva Vrchoviny.