FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

V prvním zápase sezóny podlehl A-tým rezervě Žďáru

9.8.2015 16:30 - 1.kolo
Žďár n.Sázavou "B"
-
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
2:1(2:0)
Góly: 6. T. Jelínek , 31. M. Filippi - 67. P. Kučera
Sestava: V. Bednář - M. Buchta , M. Veselý , J. Heres , M. Anna (60. M. Kováč) - M. Preisner , M. Homola , T. Rabušic - I. Foretník , P. Kučera , R. Bednář

Prvnímu poločasu kraloval Žďas a odskočil do vedení

Začátek zápasu nezastihl hosty z Náměště v ideální formě, zejména jejich brankář Bednář se musel červenat, když se nechal zaskočit překvapivou střelou Tomáše Jelínka z přibližně dvaceti metrů a Žďár tak již od šesté minuty vedl 1:0. Brzký gól domácí jenom nabudil a obrana soupeře měla i nadále velké starosti. Naštěstí pro ně však Žďárští fotbalisté nedokázali trefovat zařízení, to když se v šancích ocitli nejprve Russ a po něm i M. Filippi. Nebo dokázal efektně i efektivně zasáhnout Bednář v brance hostů. V 24. minutě se poprvé v zápase žlutilo, když domácí obránce Gančev nešetrně skluzem zasáhl soupeře z boku v boji o míč a po právu mu byl udělen karetní trest. Po několika neproměněných šancích se druhé branky se necelá stovka diváků dočkala v 31. minutě, to když po pěkné akci odcentroval od levého rohového praporku do vápna Peňáz, jeho centr si našel Mario Filippi a umístěnou hlavičkou k pravé tyči skóroval - 2:0. I nadále měli do konce poločasu více ze hry domácí, ale Russ se ani nadvakrát nedokázal prosadit a tak o poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:0.

Žďár hrál téměř celý druhý poločas o deseti, inkasoval jen jednou a dovedl utkání do vítězného konce

Hned první minuta druhého poločasu přinesla zajímavou zápletku, neboť to byl znovu Gančev, který poslal k zemi hráče soupeře a po druhé žluté kartě musela následovat i červená, takže Gančev mohl opět zamířit zpátky do kabin. Hra se vyloučením poměrně vyrovnala, hosté se přecejen více dostávali k ohrožení Svobody v domácí bráně. Ale ani Žďár nechtěl zůstat pozadu a i v deseti srdnatě zaměstnával náměštskou obranu. V 67. se k míči dostal hostující Kučera a středem obrany se dostal až před Svobodu, kterého dokázal prostřelit a rázem bylo opět o co hrát. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale ani na jedné straně už se branka neurodila. Až minutu před koncem propadla záloha hostujícího celku a slibně se rozvíjející brejk domácích zastavil Preisner stažením soupeře rukou, což rozhodčí velmi správně postřehl a udělil Preisnerovi žlutou kartu. Jelikož to i pro Preisnera byla již druhá v zápase, musel i on předčasně pod sprchy. Domácí si pak už výhru uhlídali a připsali si první tři body do tabulky.

Zdroj: fotbalunas.cz