Ze zápasu se silným větrem ve Žďáru veze áčko velice cenné vítězství

Góly: 50. Durajka, 75. Homola
Sestava: Bartošek – Martinovský, Lampíř, Heres, Rous, Klíma (53. Matějek) – Klíma, Rubák, Durajka, Homola (88. Anna) – Čermák, Svoboda

Napsali o utkání v Třebíčském deníku:

Náměšť sesadila žďárskou rezervu z čela tabulky

Spojený tým Náměště-Vícenic vyhrál ve Žďáru nad Sázavou a sesadil tamní béčko z prvního místa v tabulce skupiny B.

Nedělní dopolední utkání se odehrálo na umělé trávě, i přesto bylo poznamenané nepříznivým počasím, hlavně silným větrem. Úvodní dějství nabídlo vyrovnanou partii bez větších příležitostí a k vidění byl spíše boj ve středu pole. První šance zápasu tak přišla až ve 39. minutě. Musil vysunul mezi beky Zdeňka Peňáze, který otevřel skóre zápasu – 1:0. Minutu poté se dostal do podobné pozice Mario Filippi, který šel také sám na hostující svatyni, ale nastřelil pouze gólmana Bartoška. Těsně před pauzou pak rezervu Žďáru na čáře zachránil výborným zákrokem Hajný.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel lépe Náměšti. Už po pěti minutách hry zahrávali hosté standardní situaci, z níž vyrovnal krásnou střelou Durajka. Poté byla na hřišti k vidění spousta nepřesností, vedení mohl domácím barvám vrátit Zdeněk Peňáz, jeho nebezpečná střela však mířila nad branku. Při hlavičce Tomáše Peňáze byl pro změnu na svém místě Bartošek. Rozhodnutí přišlo čtvrthodiny před koncem. Po rychlém protiútoku centroval z levé strany Homola a především díky poryvu větru skončil jeho nákop za zády bezmocného Hajného – 1:2. Žďár se ještě pokusil vyrovnat, ale hosté si závěr zápasu zkušeně pohlídali.

„První půlku měli mírně navrch domácí, kteří hráli po větru a vytěžili z toho branku. Ve druhé půli se to otočilo, tlačili jsme my a s podporou větru v zádech dali dva góly,“ hodnotí trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

Napsali o utkání na serveru Fotbal u nás:

Ze zápasu ovlivněného silným větrem si vítězství odváží Náměšť

Utkání se netradičně odehrálo při nedělním dopoledni, na umělé trávě a především za silného větru, který měli v první půli v zádech domácí.

První poločas nabídl vyrovnanou partii bez větších příležitostí

Jelikož k vidění byl spíše boj ve středu pole, první šance zápasu přišla až v 39. minutě, kdy Dominik Musil vysunul mezi beky Zdeňka Peňáze, jenž otevřel skóre zápasu, 1:0. Minutu na to se do podobné pozice dostal Mário Filippi, který šel rovněž sám na hostující svatyni, ale nastřelil pouze gólmana Bartoška. V poslední minutě první půle Tomáš Hajný zachránil svým výborným zákrokem na čáře rezervu Žďáru.

Rozhodnutí přišlo čtvrthodinu před koncem

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel lépe Náměšti, která už po pěti minutách hry zahrávala standardní situaci, z níž krásnou střelou vyrovnal stav na 1:1 Roman Durajka. Několik následujících chvil byla na hřišti vidět spousta nepřesností. Vedení mohl domácím barvám vrátit Zdeněk Peňáz, ale jeho nebezpečná střela nakonec mířila nad bránu hostů. Při hlavičce Tomáše Peňáze byl pro změnu na svém místě Bartošek. Po rychlém protiútoku centroval z levé strany Homola a především díky poryvu větru skončil jeho nákop za zády bezmocného Hajného. Žďár se ještě pokusil vyrovnat, ale hosté si závěr zápasu zkušeně pohlídali.