FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

"A"-tým vstoupil do sezóny vítězně

6.8.2016 10:15 - 1.
Měřín
-
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
2:4(2:4)
Góly: 4. Durajka (PK), 8. Tržil T., 13. Šimončič, 25. Rybníček

MĚŘÍN – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:4 (2:4)

Vstup Měřína do sezony poznamenala 3. minuta. Střední záložník předvedl nepovedenou zpětnou přihrávku mezi stopera Koldu a brankáře Sysla, Kolda se snažil celou situaci „uhasit", ale byl z ní jasný faul.

„S nařízenou penaltou naprosto souhlasím, ale myslím si a třeba se pletu, že měla podle nového výkladu pravidel přijít žlutá karta a ne červená, protože byla nařízená penalta. Rozhodčí verdiktem výrazně ovlivnil zápas. Přišli jsme o stopera a kapitána v jedné osobě a ještě jsme prohrávali," zlobil se hrající kouč Karel Kružík.

Než stihli domácí přeskupit řady a vyrovnat se s verdiktem, bylo málem po zápase. „Nejdříve jsme neuhlídali standardku a ve 13. minutě už to bylo pod taktovkou nedávno ještě třetiligového velkomeziříčského Durajky díky Šimončičovi 0:3. Až od té chvíle jsme začali bránit pořádně, rychle jsme se po dobré souhře dostali gólem Šoukala do hry, ale po chybě ve středu pole bylo po deseti minutách zase skoro po zápase," vzpomínal měřínský lodivod.

Rybníčkův gól na 1:4 ale Náměšť možná až moc uklidnil. Aktivní Crkal mohl dvakrát korigovat výsledek, ale dočkal se až před poločasovým hvizdem po pěkné akci Koženého. Ve druhé půli hosté hlavně bránili náskok. To se jim málem vymstilo. „Po přestávce jsme Náměšť nepustili vůbec k ničemu. Jednou museli její hráči odkopnout míč z brankové čáry. Poté nás dvakrát poškodil sudí, který neodpískal dvě penalty. S výsledkem být spokojenýpochopitelně nemůžu, ale předvedená hra ve druhé půli mi udělala radost," zhodnotil Kružík.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním jsme byli o třídu lepší, ve druhém zase byli uspokojení výsledkem a naše hra šla dolů. Důležité jsou však tři body a úspěšný start do nové sezony," shrnul náměšťsko-vícenický kouč Petr Kylíšek.

Góly: 15. Šoukal, 45. Crkal – 4. Durajka (PK), 8. Tržil T., 13. Šimončič, 25. Rybníček

Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (3. Kolda). Diváci: 150

Náměšť-Vícenice: Kováč – J. Tržil, Křoustek, T. Tržil, Kopuletý – Jonák, Durajka, Čermák, Anna (85. Bednář) – Šimončič, Rybníček (82. Kučera).

Zdroj: http://trebicsky.denik.cz/fotbal_region/namest-zacala-novou-sezonu-po-sestupu-vitezne-novacci-padli-20160808.html