FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Áčko jede z Jemnice s prázdnou ...

30.9.2017 15:00 - 9.
Jemnicko
-
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
4:1(1:0)
Góly: 62. Martinovský
Sestava: Bartošek - Tržil J., Lampíř, Heres, Rous - Martinovský, Čermák, Durajka, Klíma - Svoboda, Kučera (65. Anna)

Utkání technicky vybavených týmů přineslo zajímavou fotbalovou podívanou. První šanci nabídl Axmanovi chybnou rozehrávkou soupeř, ale domácí útočník se místo rychlé střely na velkém vápně utopil v kličkách. Na opačné straně si Durajka míč píchl kolem Máci, ale ten stačil zavčas uhnout, a tak se penalta nekopala. Později Anděl vysunul Axmana, který ale zvolil zbrklé zakončení a poslal balon mimo tři tyče. Ve 33. minutě využil chybné malé domů Herese dotírající Axman a prostřelil vybíhajícího Bartoška.

Jemnicko začalo druhý poločas vlažně, ale soupeř byl lepší jen po vápno a měl pouze náznaky šancí. Hostitelům vyšlo střídání, když si Tesař po necelých dvou minutách na hřišti vyměnil míč s Kinclem a střelu otřel o břevno. O tři minuty později Tesař vysunul Anděla a jeho centr uklidil do sítě Bastl – 3:0. Netrvalo dlouho a po Durajkově standardní situaci Hošek nepokryl Martinovského a ten snížil. Poslední slovo však měli domácí. Bastl obral Durajku o míč na půlící čáře, vyslal na zteč Anděla, který mu balon vrátil a jemnický středopolař střelou k tyči skóroval podruhé.

„S výsledkem i hrou jsme spokojení. Věděli jsme, že Náměšť je silná směrem dopředu, ale vzadu je to slabší. My jsme to dokázali potrestat. Zápas se musel líbit, hrálo se kombinačně s kolmými přihrávkami a nám se konečně podařilo doma vyhrát,“ hodnotí trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Zdroj: http://trebicsky.denik.cz/fotbal_region/siburek-vychytal-trebicske-juniorce-vitezstvi-20171002.html

Napsali o utkání na serveru Fotbal u nás:

Chuť vyhrát přinesla ovoce domácímu JEMNICKU

I když většina lidí očekávala, že po minulém kole, kdy Náměšť dokázala vsadit svým protihráčům osm branek, budou chtít její hráči skvělý výkon zpečetit, opak byl pravdou. JEMNICKO, odhodlané brát si z domácího zápasu všechny tři body, se nenechalo zahanbit a ukázalo, že umí. 

Neproměněné šance ze strany Náměště

Pěkné podzimní počasí přivedlo na jemnické hřiště hojný počet diváků, kterým se naskytl pohled na technicky hranný fotbal obou stran. Hosté po vysoké výhře z minulého kola vstoupili do utkání velmi profesorsky a nadšeně bojující domácí byli od začátku lepším týmem. První velká šance se JEMNICKU naskytla hned v úvodu, kdy si za hostující obranu zaběhl Axman, ale místo zakončení volil zaseknutí a následně se ukličkoval mezi obránci. Na druhé straně se po závaru před brankou dožadoval pokutového kopu Durajka, leč bez úspěchu – hlavní ruku neviděl. Velkou šanci skórovat měl v 18. minutě Rous, ale nastřelil břevno. Hra se přelévala, oboustranné snažení končilo mezi vápny. Ve 33. minutě využil Axman důrazu a zaváhání hostující obrany při malé domů a prostřelil vyběhnutého brankáře 1:0. Ke konci poločasu zkusil své štěstí střelou zdálky Svoboda, ale našel pouze náruč Kopečka. 

Druhá půle patřící JEMNICKU

Po přestávce se očekával nápor Náměště, ale byli to domácí, komu druhá půle vyšla na jedničku. V 58. minutě si na pravé straně vyměnil míč Kincl s Tesařem a druhý jmenovaný svou střelou z vápna od břevna zvýšil na 2:0. V 61. minutě se chytře prodal z levé strany Anděl, jehož střílený centr si na zadní tyči našel Bastl, a skóre tak rázem navýšil na 3:0. Vzápětí nato ovšem měli důvod k radosti hosté, to když přetažený centr Durajky vrátil do sítě Martinovský. V 70. minutě si na vlastní půlce vybojoval míč Bastl, vysunul Anděla, jenž průnikem zleva a zpětnou přihrávkou našel opět Bastla, a ten tak mohl zařídit konečné skóre 4:1. V posledních dvaceti minutách JEMNICKO drželo své vedení a náznaky šancí od Náměště končily mimo bránu Kopečka. 

Ohlasy k zápasu

1.FC JEMNICKO, z.s.

Zbyněk Kincl, trenér: S výkonem i výsledkem jsem samozřejmě spokojený. Konečně jsme doma dokázali naplno bodovat. Hosté mají větší sílu dopředu než dozadu a toho jsme dokázali využít.

Zdroj: http://www.fotbalunas.cz/zapas/166147/