FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Áčko si až neskutečně zastřílelo proti Želetavě

14.4.2018 15:30 - 17.kolo
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
-
Želetava
11:2(5:0)
Góly: 11., 16., 60., 72. Šimončič (4x), 19., 83. Klíma (2x), 33., 59. Svoboda (2x), 27. Jonák, 77. Durajka, 85. Anna
Sestava: Bartošek - Lampíř, Heres, Čermák, Homola - Jonák (59. Anna), Rubák (68. Tržil J.), Durajka, Klíma - Šimončič, Svoboda (64. Kučera)

Napsali o utkání na serveru www.fotbalunas.cz:

Náměšť si proti Želetavě otevřela střelnici

Drtivé vítězství zapsala druhá Náměšť proti zatím trápící se Želetavě, svého soupeře vůbec nešetřila a nasázela mu 11 branek!

Po půlhodině bylo rozhodnuto

Domácí vstupovali do utkání jako favorité, protože hostující Želetavě se na jaře zatím příliš nedaří. A v bídných výkonech pokračovali, už v 11. minutě totiž unikla hostující obraně zimní akvizice z Velké Bíteše Michal Šimončič a  bylo to 1:0. O pět minut později, v 16. minutě utekl Michal Šimončič podruhé a  poslal domácí do dvoubrankového vedení -  2:0. Když v 19. minutě vybojoval míč Svoboda a přihrál před branku Janu Klímovi, bylo v podstatě rozhodnuto - 3:0.

 Domácím to ale nestačilo, ve 27. minutě postupoval opět sám na brankáře Zdeněk Jonák a náskok domácích byl již čtyřbrankový. Ve 33.minutě doklepával již na 5:0 David Svoboda. Většinu akcí velmi dobře režírovali Durajka s Rubákem avšak od páté branky nastalo drobné polevení v důrazu a během pětadvaceti minut domácí zahodili několik velmi dobrých příležitostí a vypadalo to, že se utkání již jenom v klidu dohraje

Hosté zralí na ručník

Po změně stran nenastala nějaká vážná změna ve vývoji utkání, domácí udrželi necelou čtvrthodinu své střelecké choutky na uzdě. Až v 59. minutě se prosadil podruhé David Svoboda a hned o minutu později zkompletoval Michal Šimončič hattrick a bylo to 7:0. V 70.minutě snížil hostující Tomáš Vrbka, ale domácí hned dvakrát odpověděli Michalem Šimončičem a Romanem Durajkou a hosté byli zralí na ručník - 9:1. V utkání atraktivním pro domácí fanoušky ještě jednou skórovali i hosté a v 82.minutě snížili na 9:2 opět zásluhou Tomáše Vrbky, ovšem i na tuto branku domácí během tří minut dvakrát zareagovali zásluhou Jana Klímy a Martina Anny na konečných 11:2. V posledních minutách měl ještě dvě šance Kučera, ale na desetibrankový rozdíl se mu již upravit nepodařilo.

Ohlasy k zápasu

FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice

Jan Jabůrek, vedoucí mužstva: "Byli jsme celý zápas jasně lepší, hlavně rychlostně, hostující obrana nám vůbec nestačila. Po pátém gólu přišlo trošku polevení, neproměnili jsme několik gólových šancí, ale po poločase jsme branky ještě přidali."

Napsali o utkání v Třebíčském deníku:

Na zápas týmů z horní poloviny tabulky nabídlo okresní derby jednoznačnou záležitost v podání Náměště-Vícenic. Domácí na zraněními zdecimovaného soupeře, který přicestoval s jediným náhradníkem, vlétli a do dvaceti minut vedli už 3:0. Mužstvo od řeky Oslavy přidalo do poločasu ještě dvě branky. Po změně stran bylo jen otázkou, jaký stav bude svítit na ukazateli skóre po devadesáti minutách.

Hostitelé vedení dál navyšovali. Dosud neškodná Želetava se ke slovu dostala až v 70. minutě, kdy po chybě obrany snížil na 7:1 Tomáš Vrbka. S rychlou odpovědí přispěchal Šimončič, který se do listiny střelců zapsal už počtvrté. Hostující útočník potrestal hrubku defenzivy ještě jednou, ale vzápětí se mezi dvojnásobné střelce přidal i Klíma. Výsledku pak dal konečnou podobu střídající Anna.

Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/fotbal_region/cest-trebicskych-tymu-zachranovali-novacci-20180416.html

Fotografie z utkání naleznete zde: https://trebicsky.denik.cz/galerie/cest-trebicskych-tymu-zachranovali-novacci.html?photo=1&back=1332197413-1796-40