FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Ani dva góly Petra Kylíška nestačily k vítězství béčka ve Starči

19.5.2017 18:00 - 22.
Stařeč
-
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
4:2(3:1)
Góly: 42., 81. Kylíšek (2x)
Sestava: J. Bartošek - J. Pospíšil, M. Bednář (13. J. Tržil) , R. Juřena (46. L. Matějek) , P. Kylíšek (87. M. Stachovič) , V. Kopuletý (83. A. Janda) , P. Kopuletý, J. Eliáš (85. M. Křivánek) , L. Vrba, M. Sobotka, M. Lokaj

Stařeč se po očekávané domácí výhře stále drží na samotné špici soutěže a bude spoléhat na zaváhání svých soupeřů

Domácí utekli na rozdíl dvou branek

Utkání začalo svižně a již v první minutě si oba týmy vytvořili střeleckou příležitost. Dařilo se jim hrát aktivně a převahu v poli brzo vyjádřili i dvěma brankami. Vždy po pěkné kombinaci a za přispění, v této fázi zápasu, „propustnější“ soupeřovi obrany. Nejprve Pislcajk objel i soupeřova brankáře a dával míč do prázdné branky a krátce na to se ve vápně dobře zorientoval Zejda a nedal brankáři šanci. Po dvanácti minutách domácí vedli již o dva góly a dál byli aktivnější. Zlom nastal v osmnácté minutě, kdy se po srážce se soupeřem nezaviněně zranil střední záložník Bříza a s tržnou ranou odjel do nemocnice (třetí šití obočí domácích hráčů ve třech po sobě jdoucích zápasech). Ke čtyřem absencím domácích středových hráčů (Marek Vodička, Kaňka, Strouha a Zhihovicz) přibyl další. Od té doby hosté převzali aktivitu a byli lepším a nebezpečnějším týmem. K brance jim však domácí pomohli tak trochu sami zbytečnou ztrátou míče ve středu hřiště a následnou chybnou reklamací postavení mimo hru (hráč za domácí obranou se aktivně nezapojil do hry). Důležité pro další vývoj zápasu bylo, že se domácím podařilo brzo dát po rohu Michalem Vodičkou branku a do šaten  šli s dvougólovým náskokem.

Oba týmy daly po jedné brance

Druhý poločas začal opět náporem aktivních hostů a domácí obrana jen s velkým vypětím a trochou štěstí odolávala. Tlak se jim podařilo otupit až po cca patnácti minutách krásnou brankou Michala Vodičky z trestného kopu přímo do „šibenice“ která ještě „olízla“ břevno. Krátce se zdálo, že soupeř další snahu o vyrovnání vzdává, ale brzo domácí po nedorozumění brankáře se stopery a vlastní teči inkasovali branku z rozehráné standardní situace ze středového kruhu. Soupeř se zase vrátil do hry a domácí se začali bát o výsledek a odolávali jen s velkým vypětím. Až posledních deset minut domácí hru srovnali a i mohli skórovat, nicméně branka již nepadla.

Ohlasy k zápasu
TJ Sokol Stařeč

Prokop František, trenér Starče: Za bojovný výkon v oslabeném složení a proti kvalitnímu soupeři zaslouží pochvalu celý tým. Vyzdvihnout je třeba dvougólového střelce Michala Vodičku, stále se lepšícího Pislcajka a na hrotu neúnavně bojujícího Dvořáka. Dobře odehrál celý zápas i dorostenec Tomek.

Zdroj: http://www.fotbalunas.cz/zapas/126924/