FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Ani první domácí zápas A-tým nezvládl a prohrál s Hrotovicemi

15.8.2015 16:30 - 2.kolo
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
-
Hrotovice
2:5(0:2)
Góly: 79. R. Bednář , 90. I. Foretník - 6. P. Furiš , 27. P. Furiš , 54. Z. Bláha , 76. M. Salák , 88. M. Salák
Sestava: V. Bednář - M. Homola , T. Rabušic , J. Heres , M. Veselý - L. Vrba , R. Bednář , Z. Jonák , M. Křivánek (68. J. Klíma) - I. Foretník , J. Křoustek (85. J. Matej)

Hrotovice od počátku udávaly tempo

Hned v šesté minutě mohli hosté poprvé zvedat ruce nad hlavu, když Furiš neomylně zamířil zpoza vápna k tyči a nedal Bednářovi v brance šanci. S chutí hrající hosté se dál poměrně jednoduše dostávali do šancí, ale Fukal ani Fiala je nedokázali proměnit. V 27. minutě se tak z druhé branky v zápase mohl radovat Furiš, když střelou z velké vzdálenosti překvapil domácího brankáře - 0:2. I nadále se utkání odvíjelo v hrotovické režii, z mnoha standardek ani rohových kopů už však do poločasu žádná další branka nepadla. Hrotovice si tak připsaly první tři body do letošní tabulky, zatímco Náměšť nad Oslavou - Vícenice se kvůli horšímu skóre propadly na poslední příčku I.A třídy, skupiny B.

Brankové hody v druhém poločase

Definitivně tak o zisku tří bodů rozhodl hlavičkující Bláha, když v 54. minutě upravil stav zápasu na 0:3. V 62. minutě do utkání vstoupil jako střídající hráč hostující kanonýr Salák, který kvůli neabsolvování úplné letní přípravy zatím dostává šance až ve druhém poločase a byl to právě on, který hlavičkou po rozhovém kopu v 76. minutě zvýšil stav už na 4:0. Hosté za rozhodnutého stavu už trochu polevili a výsledkem byl gól z kopačky nejmladšího hráče na hřišti Bednáře, který snížil na 1:4. Čtyřbrankový náskok pak Hrotovicím vrátil opět Salák, který po dalším rohovém kopu tentokráte nohou upravil skóre na 1:5. Tečku za zápasem udělalo snížení domácího Foretníka v poslední minutě.

Zdroj: fotbalunas.cz