FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Mladší žáci na mezinárodním turnaji obstáli

Mladší žáci, pod vedením svého trenéra Karla Horkého, se v minulém týdnu ve dnech 26.-27.10.2017 zúčastnili dvoudenního mezinárodního turnaje ve Velké Bíteši. Naši hráči rozhodně nezklamali a náš klub na velice silně a kvalitně obsazeném turnaji velice dobře reprezentovali.

1.den - boje ve skupinách

Ve skupině jsme měli přiděleny tyto soupeře: SK Sturm Graz, FC Zbrojovka Brno, FC Vysočina Jihlava, FK Noves Spišská Nová Ves, FC Sparta Brno, SK Líšeň, FC Slovan Havlíčkův Brod. Ve všech utkáních jsme bojovali naplno a uhráli velice pěkné výsledky s kluby zvučných jmen.

Na začátek turnaje jsme prohráli se Zbrojovkou Brno 0:4. S Vysočinou Jihlava jsme smolně prohráli, když ještě dvě minuty před koncem to byla bezbranková remíza, avšak penalta a v posledních sekundách druhý gól rozhodli o naší prohře 0:2. Se Spišskou Novou Vsí jsme prohráli gólem v poslední minutě 0:1. Bohužel, v dalším utkání jsme se Spartou Brno prohráli opět o jeden gól 2:3.

Poté následoval oběd, slavnostní nástup a po něm již nás čekal tým Líšně, který jsme porazili 1:0. Následující zápas jsme s Havlíčkovým Brodem remizovali 0:0 a v posledním zápase jsme nestačili na Sturm Graz.

Škoda smolných branek, které jsme dostali, naopak zase musíme říct, že pokud branky nedáme, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství, a to zejména v utkání s těmito týmy, kdy každá chyba je ihned potrestána. 

2.den - boje o umístění

Ve skupině jsme se neumístili do 4. místa, což nás druhý den kvalifikovalo k bojům Play down o 9.-16.místo. V 9 hod jsme nastoupili proti týmu FK Pelhřimov, v pěkném utkání jsme vyhráli 2:1 a to nás posunulo k dalšímu boji se slovenskou Spišskou Novou Vsí, které jsme měli vracet včerejší těsnou a smolnou porážku. Utkání jsme odehráli srdnatě a hekticky skončilo 1:1 - nastupovali jsme k penaltám, které jsme vyhráli!!!

Nyní nás čekal souboj o 9.místo, který opět skončil remízou 1:1 - drama pokračuje a nás opět čekají penalty!!! Pro přihlížející naše diváky neskutečné nervy, pro kluky pocit, který snad ještě nepoznali ... góóóóól, vítězíme v tomto utkání na penalty a to dnešní zápasy bez jediné porážky nám přisuzují konečné krásné 9.místo. Kluci a dívka si své štěstí užívají a pranic jim nevadí špatný terén a velice nefotbalové, deštivé a chladné počasí.

Za výkon na turnaji musíme naše hráče pochválit, nelze vyzdvihovat jedince, protože jsme hráli jako jeden tým velice, ale velice nádherně!!!!!

Fotografie naleznete v naší fotogalerii na Rajče.net zde:

1.den - SKUPINY:

http://fcnamest.rajce.idnes.cz/2017-10-26_Mladsi_zaci_Mezinarodni_turnaj_Velka_Bites_-_1.den_-_SKUPINY/

2.den - O UMÍSTĚNÍ:

http://fcnamest.rajce.idnes.cz/2017-10-27_Mladsi_zaci_Mezinarodni_turnaj_Velka_Bites_-_2.den_-_O_UMISTENI/