FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Starší žáci otáčeli domácí utkání!

17.9.2016 10:30 - 5.
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
-
Okříšky
4:2(1:1)
Góly: 29. Chadim M., 38. Šťáva, 53. Křivánek, 63. Stojaník
Sestava: Nestrašil - Mucha, Štolfa M., Kryštof, Hutárek, Šťáva, Jeřábek, Šimončič, Křivánek, Chadim M., Dvořák, Kašík, Stojaník, Štolfa A.

V sobotu 17.9.2016 v 10.30 hod. odehráli starší žáci další domácí utkání, soupeřem byli hráči Okříšek. V sestavě jsme improvizovali, protože chyběl Kuba Tomek, který závodil v Holandsku a k němu přibyl i Patrik Čapoun.Opět jsme museli využít služeb mladších žáků Tondy a Marka Štolfových, Martina Kašíka a Matyáše Stojaníka. Tím, že chyběl Kuba jsme vysunuli do středu zálohy Jirky Dvořáka a Marka Štolfy využili do základu, kde vytvořil stoperskou dvojici s Dominikem Šťávou.

Utkání začalo opět velmi běhavě, soupeř se prezentoval kvalitním pohybem a rychlými přihrávkami, které nám působili problémy při jejich přechodu do útoku. Při právě takové rychlé akci v 5' jsme vyrobili hrubku při napadání ve středu hřiště, přišla krásná kolmice mezi naše stopery a Rosťa byl bezmocný 0:1. Dlouho jsme nemohli najít recept a šance které jsme si vytvořili se nám nedařilo proměnit. Naopak soupeř nás trápil rychlými akcemi a to nás vedlo ke změně v rozestavení kdy se na stopera vrátil Jirka Dvořák a na zálohu se vysunul Dominik Šťáva, kterému se v utkání začlo velmi dařit. Ve 29' se konečně povedlo vybojovat míč Martinu Chadimovi a ten prostřelil na vzdálenější tyč gólmana 1:1. V závěru poločasu se ještě podařilo dvakrát krásně uvonit Martinu Kašíkovi ale jeho přihrávky do vápna zůstaly nevyužity. V poločasové přestávce  jsme se opět měnili posty a začali rychleji točit hráče, aby jsme utkání zvládli fyzicky. Ve 37' se povedlo uvolnit Adamovi Křivánkovi, krásně a nezištně přihrál Dominikovi Šťávovi a vedli jsme 2:1. Soupeř se nechtěl vzdát a hlavně jejich rychlostně vybavený kapitán nám dělal obrovské problémy.Přežili jsme několik hrozivých situací, kdy se vyplatil návrat Jirky Dvořáka do obrany, který jediný rychlostně stačil a vzadu hasil co se dalo. Aby toho nabylo málo, Martina Chadima začalo trápit tříslo a musel odejít do sprchy.Na místa v útoku a záloze se začali častěji točit Matyáš Stojaník, Martin Kašík a Tonda Štolfa. V 52' vybojoval míč Pavel Jeřábek přihrál Vojtovi Šimončičovi, kdy jeho střelu brankář vyrazil k Dominikovi a jeho další odraženou střelu umístil obloučkem do brány Adam Křivánek a to nás uklidnilo. V 62' rozehrál Pavel Jeřábek roh na Jirky Dvořáka a jeho opět odraženou střelu dorazil do brány výborně se pohybující Matyáš Stojaník. V 69' se nám nepovedlo zadržet opět rychle se rozběhnutého kapitána soupeře a poté ani zblokovat jeho přihrávku do vápna - 4:2.Nakonec ještě v závěru po přihrávce Pavla Jeřábka mohl zavěsit Vojta, který se ocitl sám před brankářem, ale minul.

Zápas byl velmi kvalitní, hráči na obou stranách ze sebe vydali maximu a určitě se muselo líbit, už jen kvůli šťastnějšímu vývoji pro nás. Oba týmy zaslouží pochvalu. 

Fotografie z utkání naleznete ZDE:

http://fcnamest.rajce.idnes.cz/2016-09-17__FC_st._zaci_-_Okrisky/

nebo v záložce FOTOGALERIE