FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice je fotbalový klub nacházející se v kraji Vysočina, okres Třebíč. Tým hraje I.A třídu kraje Vysočina.

Ve vyhroceném zápase bralo áčko pouze remízu

2.9.2017 16:00 - 5.
FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
-
Dukovany
2:2(1:1)
Góly: 38. Svoboda, 72. Kučera
Sestava: Bartošek – Lampíř, Čermák, Heres, Rous (54. Martinovský) – Jonák (75. Matějek), Durajka, Rubák, Klíma – Svoboda, Kučera

Fotbal nic moc, ale o emoce nebylo nouze. Takový byl zápas týmů, které loni postoupily do I. A třídy. První gól daly Dukovany, Náměšť vývoj otočila, ale body se nakonec dělily a v závěru padly dvě červené karty. 

Derby postoupivších týmů v prvním poločase příliš fotbalové krásy nepobralo. Na obou aktérech bylo znát, že se jim v nové sezoně nedaří, a tak duel nováčků provázela řada nepřesností na obou stranách. První šanci měl až na konci úvodní půlhodinky Kučera, ale po Jonákově přihrávce branku hostí minul. Tak udeřilo na opačné straně. Lampíř stáhl Kunceho a z nařízené penalty otevřel skóre dukovanský kapitán Koníř. Domácí odpověděli vzápětí, když Klíma naservíroval gólovou přihrávku Svobodovi.

Po změně stran přibylo šancí i vzruchu. Hosté mohli jít do vedení znovu, ale Koudelnému nebyl pohledný gól pro domnělý ofsajd uznán. „Každý to viděl, náš hráč předběhl dva obránce a jednoho spoluhráče, ale když to chtěl mávnout, tak mávl. My můžeme být akorát naštvaní,“ řekl smířlivě dukovanský kouč Rostislav Štork, kterému dal za pravdu i jeho protějšek. V 72. minutě se do úniku dostal Kučera a zavěsil – 2:1. O osudu zápasu se rozhodovalo v úplném závěru. Martinovský fauloval Kunceho před pokutovým územím, ale rozhodčí nařídil druhou penaltu. Protesty vyústily vyloučením podruhé napomínaného Rubáka.

„Nevím za co. Kluci mu nadávali, ale já jsem nic neřekl,“ tvrdil domácí záložník při odchodu do kabin. K exekuci se znovu postavil Koníř, jehož pokus Bartošek vyrazil, ale z následné dorážky vyrovnal Jašek. Na konci vyhroceného utkání uviděl náměšťský kapitán Durajka za nevybíravý zákrok na Kunceho červenou kartu. Sudí poté raději zápas bez nastavení ukončil. „Hra se nám poprvé nedařila podle představ, ale paradoxně jsme sahali po vítězství. Byl to remízový zápas, ale co předvedli rozhodčí, bylo směšné, neoprávněné vyloučení Rubáka a vymyšlená penalta,“ kroutil hlavou trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek. „Bojovné a tvrdé utkání. My jsme se připravovali na hru dozadu a spoléhali na brejky, což nám vycházelo. Druhou půlku jsme měli dvě tři šance, ale neproměnili je a Náměšť vytěžila z jedné akce gól, krásná střela. Pak to vzal do rukou rozhodčí a skončilo to, jak skončilo. Remíza je spravedlivá,“ hodnotí Štork.

Zdroj: http://trebicsky.denik.cz/fotbal_region/obrazem-derby-novacku-se-v-zaveru-zbytecne-vyhrotilo-20170904.html

Foto: http://trebicsky.denik.cz/galerie/duel-mezi-namesti-a-dukovany.html?mm=8060844&back=418639370-1796-40