Zveřejněno: 21. 7. 2023 09:31

Poslední přípravný zápas před začátkem soutěže:

FC Náměšť - FK Zbraslav 9:2 (4:1)

Sestava: Pěnčík -Preisner, Veselý, Tomek, Horký - Rybníček, Křivánek A., Drtílek (46’ Bednář), Staněk, Chadim, Kučera. (Štolfa T., Chlanda).

Hosté měli ze začátku více míč na kopačkách, do velkých příležitostí se ale moc nedostávali. My jsme hrozili z rychlých brejků. Preisner poslal křižných pas na Chadima a ten postupoval sám na brankáře 1:0. Ve středu hřiště vybojoval Rybníček míč a vysunul Chadima, který se uvolnil na lajně a poslal míč před branku, kde se nemýlil Kučera 2:0. Na 3:0 zvyšoval opět Chadim po přihrávce od Preisnera. Na 4:0 po krásné akci, kdy Rybníček vyslal průnikovkou Staňka a ten šel na brankáře, ale místo zakončení ještě nádherně poslal vedle sebe a do prázdné zakončoval Kučera. Pak po špatné nahrávce domácího obránce postupoval hostující útočník sám na Pěnčíka a nemýlil a upravil poločasové skóre na 4:1.

V druhém poločase už na 5:1 zvyšoval po Chadimově přihrávce Kučera a završil hattrick. To ovšem nebylo vše. Kučera přidal po Bednářově nahrávce svůj čtvrtý gól a zvýšil na 6:1. Na 7:1 zvýšil Staněk, který se nejlépe orientoval ve vápně a s klidem zvýšil skóre. Na 8:1 zvýšil Rybníček z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na pronikajícího Bednáře. A po pěkném pasu od Preisnera se uvolnil Chadim a završil také hattrick. Hosté stačili v závěru ještě zkorigovat skóre a upravili na konečných 9:2!

Hadraba (trenér) - v utkání nám chybělo ještě osm hráčů a nastoupili jsme ještě s třemi dorostenci (2007). Jsem rád, že se nám konečně dařily věci, které děláme v tréninku, a že jsme zvítězili vyšším rozdílem.

Třetí přípravné utkání

FC Naměšť - FC Ivančice 2:2 (1:2)

Branky: Kučera, Rybníček. Sestava: Pěnčík- Dufek (46’ Tomek), Preisner (65’ Horký), Veselý, Homola - Klíma, Rybníček- Chadim (46’ Hadraba), Bednář (72’ Chlanda), Matoušek (46’ Outulný) - Kučera (80’ Drtílek)

V první půli měli více ze hry hosté, po chybě ve středu obrany postupoval hostující hráč sám na Pěnčíka a nemýlil se 0:1. I dál si hosté vypracovávali další šance, ale neměli přesnou mušku. Poté po rohovém kopu zvýšili hosté na 0:2. Ještě do poločasu se po Rybníčkově nahrávce prosadil Kučera a snížil na 1:2.

Na druhou půli po 3 násobných prostřídání se hra domácích zvedla a začali být lepší. Ale postupně Kučera, Klíma, 2x Hadraba, 2x Outulný své šance neproměnili. Ujala se až po průnikovce od Hadraby nadvakrát střela Rybníčka, který vyrovnal na konečných 2:2.

Hadraba (trenér): nakonec asi spravedlivá remíza, hosté byli lepší v prvním poločase a některé své šance neproměnili. V druhé půli jsme byli lepší zase my a měli jsme také dostatek příležitostí!

Druhý přípravný zápas

FK Rudíkov - FC Náměšť 4:3 (1:2)

Branky: Chadim, Matoušek M., Rybníček. Kováč- Dufek, Veselý, Tomek, Homola, Klíma, Křivánek A., Chadim, Rybníček, Matoušek M., Kučera. (Preisner, Křivánek M.)

Hned v první minutě z jediné střely soupeře v prvním poločase jsme dostali branku. Poté jsme převzali otěže zápasu a po celý první poločas jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, ale také plno situací, které jsme nedokázali dotáhnout do finální fáze. Gólově skončil pouze únik Chadima a tečovaný centr Matouška. A tak jsme šli o poločase do kabin s vedením 1:2.

V druhé půli jsme zkoušeli jiné rozestavení, které nám ovšem nesedělo a třemi rychlými góly po našich chybách z kraje poločasu otočili domácí na 4:2. Od té doby jsme opět začali být lepší, ale podařilo se nám pouze snížit na 4:3 z trestného kopu Štěpánem Rybníčkem. V zápase nám opět chybělo 5 hráčů!

První přípravný zápas

FC Náměšť se uskutečnil 15.7. na domácím hřišti proti AFK Tišnov.
Výsledek utkání byl 0:0. Soupiska: Štolfa- Preisner, Veselý, Tomek, Dufek, Klíma, Křivánek A., Matoušek M., Rubák, Hadraba R., Kučera (Štolfa, Matoušek Š., Chlanda, Laga)

První přípravný zápas jsme odehráli v nekompletní sestavě, kdy chybělo 7 hráčů a byli jsme opět doplnění hráči mladšího dorostu. Soupeř měl ve hře mírně navrh a hlavně na konci měl soupeř 4 vyložené šance, které neproměnil.