Tým Mladší žáci "B"
Autor: R. Bednář
Zveřejněno: 25. 1. 2023 21:52

Do aktuální sezóny jsme vstoupili po sezóně, ve které byly žákovské týmy spojeny s klubem HFK Třebíč. V této sezóně je už tým složen pouze z hráčů našeho klubu, kdy jsme jej doplnili příchody třech hráčů z Pyšela (T. Hejátko, M. Coufal, D. Bednář). Narozdíl od minulé sezóny jsme se museli spokojit s účastí v okresním přeboru, protože v minulé sezóně měli hráči možnost naskočit i do krajského přeboru.

Hned v prvním zápase jsme zavítali do Koněšína a museli jsme obracet nepříznivý stav 3:1 po poločase. Hráči ale ukázali hned v prvním zápase bojovnost až do poslední minuty. Zvítězili jsme nakonec 4:3 a nečekali jsme, že půjde o nejvyrovnanější zápas celého podzimu. Po prvním utkání následovala série zápasů, ve kterých jsme zvítězili větším rozdílem. V nich bylo výzvou udržet motivaci a nasazení hráčů na maximum během celého zápasu. V poslední části podzimu nás čekala tři utkání se soupeři, se kterými jsme mohli dobře porovnat to, kam jsme se za podzimní část posunuli. Nejprve jsme přesvědčivějším způsobem porazili doma Koněšín, poté přišla výhra nad Lipníkem a nakonec těsná výhra na hřišti Rudíkova.

Celkově jsme tedy podzim uzavřeli bez ztráty bodu, vstřelili 119 branek a obdrželi pouze 13. Důležitější jsou však statistiky jako počet hráčů v týmu a jejich docházka na tréninkové jednotky. Celkem jsme během podzimu absolvovali 40 tréninkových jednotek, přičemž 12 hráčů mělo docházku přes 70 %. Celkově se pak během podzimu počet hráčů vyšplhal až na 20.

Z pohledů plánů na jarní část sezóny se nám díky vítězství v naší skupině podařilo postoupit do „Zlaté skupiny“ okresního přeboru. Utkáme se tak s těmito týmy: Výčapy, Jemnicko, Koněšín, Lipník, Nové Syrovice a Moravské Budějovice. Mělo by jít o daleko náročnější utkání než na podzim, takže se těšíme a jsme zvědaví, jak se nám v této konkurenci bude dařit.