Tým Mladší žáci "B"
Autor: R. Bednář
Zveřejněno: 12. 9. 2022 09:54
Odkaz na oficiální zápis

K třetímu zápasu okresního přeboru mladších žáků jsme zavítali do Valče, kde jsme se utkali s "B" týmem Lipníku/Valče. Poprvé v této sezóně byl na začátku zápasu mokrý trávník a chvíli trvalo než se hráči s terénem vyrovnali. Dlouhé přihrávky nebo špatný první dotek v úvodu zápasu museli hráči vynahradit bojovností a důrazem v soubojích. Postupem času se však obraz hry začal měnit a pomalu jsme začali přebírat otěže zápasu. V 7. minutě už bylo skóre 2:1 pro nás a vytvářeli jsme si další šance. Bohužel jsme často zvolili neškodnou střelu z dálky místo finální přihrávky na hráče v lepším postavení. I přesto se nám třemi góly od 15. do 22. minuty podařilo soupeři odskočit na rozdíl čtyř branek. Ten pak jen korigoval brankou v poslední minutě první poloviny, kdy jsme zaváhali při bránění rohového kopu.

Do druhé poloviny jsme chtěli zlepšit řešení finální fáze útoků a celkem se nám to dařilo. Akce byly zakončované z bližší vzdálenosti k brance nebo z prvního doteku po přihrávce před bránu. Několikrát míč těsně minul branku a jindy zase zabránil gólu brankář domácích. Podobně jako v předchozích zápasech jsme se gólově prosadili až v poslední čtvrtině zápasu. Od 45. do 59. minuty jsme vstřelili čtyři branky a dali tak konečnou podobu skóre zápasu. Z Valče jsme si tedy odvezli výhru 9:2 a po třech zápasech máme 9 bodů.

V neděli 18. 9. od 10:00 hrajeme na hřišti FC proti týmu Rudíkova.